Profesyonel Makyaj

Profesyonel makyaj diğer makyaj tiplerine göre birçok malzemeyi ve ayrıntıyı içinde barındırır. Ayrıca profesyonel ya da günlük, nasıl bir makyaj yapılırsa yapılsın ilk olarak cildi makyaja hazırlamak önemlidir. Ek olarak profesyonel makyaj öncesi bir hatırlatma daha yapmakta fayda var.

Profesyonel makyaj yapmak isteyenler yüz şeklini dikkate almalı, kıyafetinin tarzına ve rengine uygun tonlar tercih etmelidirler. Peki, profesyonel makyaj nasıl yapılır?

Profesyonel Makyaj Yapımı

Profesyonel makyaj uygulamasında kullanılan pudra, fondöten ve bazın kaliteli ürünler olması, makyajın öne çıkmasına yardımcı olur. Cilt iyice temizlendikten sonra makyaj bazı cilde eşit olacak şekilde dağıtılmalıdır. Bu sayede gözenekler kapanır ve cilt üzerinde homojen bir görünüm elde edebilir. Profesyonel makyaj yapmanıza yardımcı olacak diğer tüyolara bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Fondöten Uygulaması

Baz işleminin ardından makyaja fondöten ile giriş yapılabilir. Kaliteli bir fondötenle ciltte mükemmel bir kapatıcılık sağlayabilirsiniz. Cilde ince bir tabaka halinde sürülen fondöten dudaklarda dahil cildin tüm bölümlerine eşit bir şekilde sürülmelidir. Bunun üzerine isterseniz yüzünüzün bazı bölgelerine kontür uygulayabilir yüz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz. 

Profesyonel Makyaj

Far, Eyeliner ve Takma Kirpikler

Far uygulamasından önce göz çevresine kapatıcı uygulamalısınız. Far seçimi mümkün olduğu kadar tozutmayan ve dağılmayan ürünlerden olmalıdır. Bu nokta da isterseniz buğulu smokey eyes yahut doğal bir göz makyajı tercih edebilirsiniz. Far uygulamasının ardından takma kirpiklere yapıştırıcısı sürülerek kirpik diplerine yerleştirirler. Cımbızla kirpikleri tutarak kirpik dibinize bırakmanız yeterli olur. 

Eğer kirpiklerin boyları uzunsa makas yardımı ile kısaltılır. Takma kirpiğin ardından bir kat rimel sürülerek kendi kirpiklerinizle takma kirpiklerin bütünleşmesi sağlayabilirsiniz.

Aydınlatıcı (Highlighter) Uygulaması

Aydınlatıcı uygulamasından önce ten renginiz ile uyumlu bir allık sürerek daha sağlıklı ve canlı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu işlemin ardından aydınlatıcıyı burun üzerine, göz pınarlarına, elmacık kemiklerinin üzerine hafifçe uygulayabilirsiniz.

Ruj 

İlk olarak dudak çevresi rujdan bir ton koyu dudak kalemi ile çerçevelenmelidir. İşlem dudaklarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Dudaklarınız inceyse dudak çizginizin biraz üzerinden kalem çekin. Rujunuzu sürdükten sonra biraz parlatıcı sürerek profesyonel makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

  • İstanbul Profesyonel Makyaj
  • Avcılar Profesyonel Makyaj
  • Beylikdüzü Profesyonel Makyaj
  • Esenyurt Profesyonel Makyaj
  • Büyükçekmece Profesyonel Makyaj
  • Küçükçekmece Profesyonel Makyaj
Whatsapp Destek Yukarı Kaydır